L.dz. 290/TZ/MC/2013 Oświęcim, 19.12.2013 r.
Z uwagi na szereg rozbieżnych informacji pomiędzy materiałami przetargowymi zamieszczonymi na Państwa stronie internetowej (zapytanie ofertowe, wytyczne do złożenia oferty cenowej, PFU, SIWZ) dot. np. terminu uzyskania pozwolenia na budowę, terminu przekazania inwestycji do użytkowania oraz okresu gwarancji prosimy o wyjaśnienie, który dokument z wymienionych jest nadrzędny?
Terminy są aktualne w Wytycznych do złożenia oferty, jednak pozostałe dokumenty w zakresie merytorycznym również obowiązują. Z wyjątkiem PFU, który był pierwszym dokumentem i został nieznacznie zmodyfikowany o czym informowaliśmy wszystkie pozostałe dokumenty są spójne.
Prosimy o wyjaśnienie, gdzie w chwili obecnej spływają odcieki z zagęszczacza MP-1G.Odcieki z zagęszczacza MP-1G spływają do studzienki pośredniej zlokalizowanej po stronie północnej zagęszczacza, połączonej z pompownią MP-1N. Pompownia MP-1N wprowadza odcieki do mieszalnika szybkiego OC-10.2 zabudowanego w ciągu technologicznym oczyszczania ścieków przemysłowych. Należy rozważyć zabudowę analogicznej pompowni.
Prosimy o podanie nazwy producenta preferowane armatury na rurociągach technologicznych (ściekowych, osadowych i gazowych)W pompowni MP-4 stopniowo zabudowujemy pompy Bergera, wymienniki ciepła
są firmy Alfa – Laval, zawory odcinające na biogazie typu MAG –
optowalibyśmy w tym zakresie za analogicznymi. Pozostała armatura jest
bardzo różna i nie chcemy zasadniczo narzucać wyboru. Państwa pracownicy
podczas wizyty robili zdjęcia.
Prosimy o wyjaśnienie, czy wymagane jest wykonanie systemowej izolacji na ściankach zewnętrznych Zagęszczacza MP-1H i dodatkowo wykonanie izolacji zewnętrznej wełna mineralna + tynk mineralny.
Kierując się analogią uważamy, że tak , jednak odpowiedź na to pytanie udzieli ostatecznie Państwa projektant. Szczególnie zależy nam na szczelności przykrycia zagęszczacza i liczymy tu na propozycje z Państwa strony.
Prosimy o odpowiedź, w jakim celu należy doprowadzić wodę do nowoprojektowanego agregatu ko generacyjnego. Jeśli jednak jest taka potrzeba, to czy można przyłącze wykonać z SPO (mniej ingerencji w istniejące nawierzchnie)?
Nie chodzi o doprowadzenie wody bieżącej, tylko chłodzącej, która dostarczy ciepło do wymiennika woda-osad. (MP-4)
Prosimy o wskazanie sposobu oceny w zakresie kryterium „gwarancja”.Kryterium gwarancji będzie oceniane na podstawie długości okresu gwarancji i wszelkich korzystnych dla MPOŚ zapisów do warunków gwarancji (np. zapis o przedłużeniu okresu gwarancji o okres usuwania zgłoszonych wad, awarii i usterek)
Proszę o przesłanie lub udostępnienie na Państwa stronie internetowej procedur własnych Zamawiającego wg. których prowadzone będzie postępowanie przetargowe.Procedury wg których będzie prowadzone postępowanie przetargowe są powiązane z dofinansowaniem uzyskanym na inwestycję. Dokumentacja ta stanowi tajemnicę handlową i nie może zostać ujawniona na tym etapie prac. Wszelkie istotne dla Państwa informacja zostały umieszczone w zapytaniu ofertowym.
Przesłanie ogólnych warunków na jakich zostanie zawarta umowa z wybranym Wykonawcą.Propozycja umowy zostanie przesłana Oferentom w terminie późniejszym, tj. po podjęciu negocjacji handlowych do przesłanej oferty.
Z którego miejsca przewidziane jest zasilanie w energię elektryczną nowoprojektowanych budynków? Czy przewidziana jest modernizacja rozdzielni głównej niskiego napicia lub stacji transformatorowej? Czy przewidziana jest zmiana warunków przyłączenia obiektu z zakładu energetycznego?Rozdzielnia niskiego napięcia oraz trasy kablowe są własnością Zamawiającego, tak więc nie ma potrzeby zmiany warunków przyłączenia obiektów.
Zasilanie w energię elektryczną należy przewidzieć poprzez modernizację rozdzielni głównej 400 V OC-21.
Czy przewidziana jest modernizacja oświetlenie zewnętrznego w okolicy nowoprojektowanych budynków?
W ramach projektu należy wykonać niezbędne oświetlenie zewnętrzne dla nowoprojektowanych obiektów.
Czy Zamawiający przewiduje wykorzystanie energii wytworzonej przez kogenerat na potrzeby własne oczyszczalni, czy planuje przekazywać ją do zakładu energetycznego? Jeżeli energia ma być przekazana do zakładu energetycznego, prosimy o wskazanie punktu przyłączeniowego.Wytworzoną przez układ kogeneracji energię elektryczną należy przekazać do operatora systemu dystrybucyjnego tj. Synthos (rozdzielnia OC-21). Wykonawca przewidzi wykorzystanie energii cieplnej na potrzeby własne Zamawiającego.
Można prosić o wskazanie lokalizacji obiektu OC-21 na terenie oczyszczalni. Załączona w dokumentacji mapa obiektów obejmuje jedynie część oczyszczalni zawierającą obiekty ciągu przeróbki osadów.
Wskazanie lokalizacji obiektu OC-21 pomoże oszacować koszt tras kablowych (zasilających i sterowniczych) niezbędnych dla poprawnego funkcjonowania obiektów będących przedmiotem przetargu. Rozdzielnia OC-21 jest widoczna na planie dot. zagospodarowania terenu i opisana „OC-21”. Widać także czerwoną kreskę, która przedstawia nowe zasilanie dla zakończonej w styczniu 2013r. inwestycji. (plik do pobrania w załączniku)
L.dz. 290/TZ/MC/2013
Prosimy o podanie składu chemicznego biogazu.
Główna frakcję stanowi metan 65-72%
Reszta zasadniczo dwutlenek węgla
Szczególną uwagę należy zwrócić na zawartość siarkowodoru, który może się w zależności od rodzaju dozowanego odpadu wahać w granicach 100 ppm – 10 tys. W zamówieniu podaliśmy parametr odsiarczalni od 5 - 5 000 ppm przy przepływie 400 m3/h.
Jakie są wahania poziomu przepływu gazu .Informacja ta ma istotne znacznie w celu dopasowania jednostki kogeneracyjnej.
Jednostka ko generacyjna musi mieć dmuchawę podająca biogaz ze stałym ciśnieniem. Jej brak powoduje, że chwilowe spadki przepływu co chwilę wyłączają agregat. Odnośnie doboru agregatu to wielkość jednostki została określona w zamówieniu.
Czy zamawiają posiada układ pomiarowy poziomu przepływu biogazu.
Posiadamy do istniejących 3 komór jednak nowa komora musi mieć odrębny system pomiaru biogazu ( ilość wytworzonego biogazu musi być rozliczona w ramach efektu ekologicznego)
Zapytanie ofertowe na „Rozbudowa układu fermentacji o IV komorę fermentacyjną
wraz z układem kogeneracyjnym w MPOŚ Oświęcim”
Czy zamawiający posiada analizator składu biogazu
Zamawiający nie posiada własnego zamontowanego w układzie analizatora składu biogazu. Jedyny analizator jaki jest na sieci biogazu jest zintegrowany z jednostką ko generacyjna będącą na majątku Synthos
Proszę o podanie parametrów istniejącej świeczki biogazu.
Szczegółowe parametry świeczki biogazu są w dokumentacji technicznej, która udostępniliśmy na miejscu do wglądu oraz mieliście Państwo możliwość jej obejrzenia. Istniejąca świeczka ma przepustowość max. 350 m3/h , jest nowa i nie planowano jej wymiany.